Vyhlásenie o splnení pravidiel prístupnosti webového sídla.

V súčasnosti prebieha reštrukturalizácia oficiálnej internetovej stránky obce Podhradie (www.obecpodhradie.sk), ktorá je motivovaná snahou o dodržiavanie štandardov pre informačné systémy verejnej správy – najmä výnos MF SR č. 312/2010 Z.z. o štandardoch pre informačné systémy verejnej správy.

Cieľom internetovej stránky je zabezpečiť dostupnosť informácií pre čo najväčší počet ľudí, najmä používateľov s funkčnými zníženiami, a tak zvýšiť aktívnu účasť a integráciu osôb s postihnutím v spoločnosti.

Oficiálna internetová stránka obce Podhradia spĺňa zásady prístupnosti podľa metodiky Blind Friendly, W3C HTML a W3C CSS.

Internetová stránka sa optimalizuje pre : Internet Explorer 7,8,9 a Mozilla Firefox 3,4.